Zaujímavosti

Motorka na splátky - návod ako na to

Plánujete kúpu motorky, ale nech robíte čo robíte stále vám chýba dostatok vlastných finančných prostriedkov? Alebo nechcete vo výraznej miere narušiť váš domáci rozpočet? Uvedomujeme si, že ste pravdepodobne museli častokrát uprednostniť iné výdavky a kúpu motorky musíte odkladať. Teraz však možno nadišiel ten správny čas na splnenie svojho sna. Prinášame vám totiž možnosť kúpiť motocykel na splátky.

[ viac ]

Na čo nesmiete zabudnúť pri príprave motorky na sezónu?

Zima zatiaľ nepovedala svoje posledné slovo a momentálne si mnohí motorkári zatiaľ užívajú skôr lyžiarske svahy ako svojich dvojkolesových miláčikov. Neubehne však veľa času a namiesto lyžiarskych zjazdoviek sa začnú plniť jarné cesty nedočkavými motorkármi. Kým však vyrazíte na svoju prvú tohtoročnú jazdu na svojom obľúbenom stroji bude vhodné ak si ho predtým poriadne skontrolujete a pripravíte.

[ viac ]

Motorkárske rukavice - ako ich vybrať?

Bohužiaľ, ešte aj dnes je veľa motorkárov ochotných úplne zbytočne riskovať svoje zdravie. Na cestách tak nie je núdza stretnúť jazdca na motorke, ktorý uháňa vo vysokej rýchlosti a bez rukavíc. Pravdepodobnosť, že v prípade pádu to ruky schytajú ako prvé hraničí takmer so 100 % istotou. Už len predstava, ako by vyzerali ruky motorkára po niekoľko metrovom kĺzaní sa po asfalte vzbudzuje hrôzu. Zodratá koža je možno iba to najmenšie, čo by ho v danej chvíli trápilo.

[ viac ]

Správna hĺbka dezénu na motocykloch

Aby bola jazda na motorke bezpečná za každého počasia, musia byť splnené minimálne 2 podmienky. Brzdy v dobrom stave a kvalitné pneumatiky s primeranou hĺbkou dezénu. Dnes dáme prednosť pneumatikám a pozrieme sa na to, kedy je hĺbka dezénu na motorke ešte v poriadku a kedy už predstavuje riziko.

[ viac ]

Čo by si mal motorkár zobrať na dovolenku?

Čas beží neuveriteľne rýchlo. Iba nedávno sme sa v jednom z našich článkov venovali príprave motorky na novú sezónu. No a dnes už mnoho z nás nedočkavo odpočítava zostávajúce dni do vytúženej dovolenky. Nech už sa chystáte vyraziť k moru alebo na sever Európy, čakanie na deň odchodu si môžete skrátiť plánovaním zoznamu vecí, bez ktorých sa na cestách nezaobídete.

[ viac ]

5 vecí, ktoré by ste mali o motorkároch vedieť

Ruku na srdce. Určite už mnoho z vás pri svojich cestách do práce alebo počas dlhej cesty na dovolenku vypustilo zo svojich úst na adresu motorkárov spŕšku nelichotivých slov. Otázkou však ostáva, či skutočným dôvodom vašich nadávok bola bezohľadná jazda motorkára alebo išlo iba o vzájomnú rivalitu, či tichú závisť nad tým, ako si to motorkári dokážu užívať na cestách.

[ viac ]

Ako vybrať motorku – veci, o ktorých sa moc nehovorí

Pre menej skúsených motorkárov nemusí byť výber motorky vôbec taký jednoduchý, ako sa to na prvý pohľad zdá. Platí to o to viac, ak s jazdením na motorke iba začínate a možno si vyberáte vôbec svoju prvú motorku v živote. Výber vhodnej motorky je v tomto prípade ešte o niečo dôležitejší a zložitejší.

[ viac ]

Ako vymeniť olej na motorke

Bez pravidelnej výmeny oleja sa nezaobíde žiadne auto a samozrejme ani motorka. A je úplne jedno či olej meníte v servisných intervaloch alebo skôr uprednostňujete jeho jarnú výmenu. V princípe máte pri výmene oleja 2 možnosti. Pri prvej alternatíve zveríte výmenu oleja do rúk mechanika v obľúbenom servise alebo sa rozhodnete pre druhú možnosť. V takom prípade si rituál výmeny oleja nenecháte ujsť a vymeníte si ho sami. Alebo možno patríte k motorkárom ktorí majú radi veci pod kontrolou a nie sú nadšení keď im niekto siaha na ich obľúbeného miláčika. Nech je to už akokoľvek, ak ste sa rozhodli pre svojpomocnú výmenu oleja a nemáte potrebné skúsenosti, tak práve pre vás sú určené nasledujúce riadky. Dozviete sa v nich ako vymeniť olej na motorke.

[ viac ]

Chrániče na motorku, ktoré nevyhnutne potrebujete

Niet najmenších pochybností, že pri každej jazde na motorke musí motorkár počítať nielen s príjemnými zážitkami, ale aj s istou dávkou rizika. Ohrozovať ho môžu bezohľadní, či nepozorní vodiči áut, lesná zver v jazdnej dráhe alebo rôzne iné neočakávané prekvapenia na cestách - vrátane poriadnych nerovností, jám a výtlkov. V dôsledku týchto, povedzme udalostí, neraz nasleduje prudké zošliapnutie brzdy, šmyk, strata kontroly nad motorkou a pád.

[ viac ]

Ako vybrať prilbu na motorku

Kúpou motorky ani zďaleka nič nekončí. Práve naopak, všetko iba začína. A nemyslíme tým iba nové zážitky a dobrodružstvá. Narážame skôr na praktickú stránku tohto rozhodnutia. Ak ste totiž podľahli čaru motoriek, bez vhodného oblečenia, topánok, chráničov a prilby, ktoré vás budú ochraňovať pred nepriazňou počasia alebo pri pádoch, sa jednoducho nezaobídete.

[ viac ]

Skúter alebo motorka? Poďme túto dilemu vyriešiť!

Pocit nespútanej slobody, výnimočné zážitky, romantiku, dobrodružstvo, ale aj obratnosť v kolónach pri jazde mestom vo všeobecnosti dokážu ponúknuť všetky motorky. Aj keď je jazda na motorke predovšetkým o pocitoch, predsa len nie je motorka ako motorka. Iný zážitok ponúka jazda na superšportovej motorke s výkonom 180 koní a iný divoká jazda na šikovnom endure v teréne alebo na mestskom skútri. Aj v tomto prípade však platí koľko ľudí, toľko chutí - každému vyhovuje niečo iné. Pozrime sa teda na to, či sa nám podarí rozlúsknuť oriešok v podobe odpovede na otázku z úvodu. Bude pre vás vhodnejší skúter alebo motorka?

[ viac ]

KTM 1290 Super Adventure S 2018

Ľudia z KTM si veľmi dobre uvedomujú, že dobrodružstvo vyžaduje odvahu bez akýchkoľvek kompromisov. No vedia aj to, že napriek úspechu ich motoriek nemôžu zaspať na vavrínoch. Platí to o to viac, ak popularita motoriek z kategórie „advanture“ naberá nové rozmery a tieto stroje patria k najžiadanejším. KTM preto prišla na trh s vydareným modelom športovo-cestovnej motorky KTM 1290 Super Adventure S 2018, na ktorý láka všetkých milovníkov dobrodružstiev.

[ viac ]

Pozývame Vás na Oldtimer Parádu v ADAMOTO

Pozývame Vás na výstavu historických motocyklov "Oldtimer paráda" v našich priestoroch ADAMOTO KTM Košice na Bardejovskej 98 V dňoch 26.02.2018 až 03.03.2018 sa môžete tešiť na tieto klenoty: Cestovné: Sarolea SV 350 1938 Jawa 250 Perák 1949 Vincent 1000 Black Shadow 1951 Ariel 1000 Square four 1955 BSA 650 Golden Flash 1956 Matchless 500 G80 1961 Honda CBX 1000 1979 a oveľa viac...

[ viac ]

Ako môže byť motorka tak ľahko ovládateľná?

KTM DUKE 390 2017 je bike, ktorý ponúka všetko, čo vždy robilo motorky skvelými: KTM DUKE 390 2017 je ľahký, obratný, výkonný, štýlový, vôbec nevyzerajúci lacno, s parádnym podvozkom, dobrými brzdami, ABS-kom v sérii s bezkonkurenčne nízkou hmotnosťou a najnižšou cenovkou medzi konkurentmi. Je to motorka, ktorá ponúka všetko, čo vždy robilo motorky skvelými: Dostatok výkonu, krútiaceho momentu, nízke prevádzkové náklady a to všetko pri extrémne malej hmotnosti, a hračkárskej ovládateľnosti.

[ viac ]

Vyskúšali sme KTM Duke 390 2017 - malý VEĽKÝ chuligán dorástol

V skratke: verný svojmu menu :-) Od prvého momentu zaujme. Dizajnovo akoby z oka vypadol vlajkovej lodi, beštii menom Super Duke R. Oranžovo lakovaný rám s bielym podsedlovým rámom, všetko krásne pozvárané rúrky, odhalené oku diváka. Mňam... Predné svetlo sa nielen podobá, ale rovnako je plnohodnotne vybavené technológiou LED, a to ako denné svietenie, tak aj hlavný svetlomet.

[ viac ]

Maxi skúter ADAMOTO T9 125CC

+ prilba a kufrík v cene. Novinka 2017 Maxi skúter ADAMOTO za skvelú cenu len 2490€ aj u našich predajcov

[ viac ]

KTM Košice zbierka dresov ME 2017

povyzliekali sme majstrov na ME 2017 v Gelnici.

[ viac ]